sobota 10. května 2014

Procházka zahradou

V minulých letech, v tuto dobu, zpravidla začínaly zahradní práce. Letos je vše jinak. I u nás pod horami se dějí věci nevídané. Nejen, že jsme už po třetí sekali zahradu, ale všechno to tu bují, pučí, kvete.... radost pohledět. Vzala jsem proto foťák na krk a vydala se na obhlídku zahrady. Hlavní důvod byl ten, že jsem si chtěla zachytit, co vše je možné letos 10. května na zahradě vidět.

Začala jsem u bedny. Můj letošní experiment nedopadl nijak slavně. Vymyslela jsem si, že vyseji rostliny přímo do bedny - asi jim byla zima. Vyrostly jen mangoldy, pár řep, 2 cukiny a ředkvičky . Poučena z krizového vývoje se příští rok opět pokorně vracím k předpěstování na oknech.V zahradnictví jsem zakoupila pár kedluben a salátů. Příští víkend už bude na oběd.Tady je zbytek salátů a kedlubnů, které jsem kupovala zároveň s těmi z bedny. I když rostou ve foliovníku jsou znatelně menší.


Foliovník se pomaloučku zabydluje rajčaty a paprikami.Ve venkovní části letos experimentuji. Koupila jsem si růžičkovou kapustu a brokolici - uvidím jak se jim bude u nás dařit.
Vypadá to, že úroda rybízu letos bude. Jak červeného
tak bílého.


I angrešt letos poprvé pořádně zarodí.
Rebarboru si lišák vypěstoval ze semínka, letos ji poprvé budeme moci použít na bublaninu.Další takové pokusný pel mel záhon. Česnek, cibule, jahody,ještě tam přijde mangold. No uvidíme ...
Před rokem nám začaly růst na zahradě maliny, aniž by je tam někdo nasadil. Když už holky chtějí u nás bydlet, tak jsme si je nechali .-)
Takto krásně zbarvené listy mívá kiwi na jaře, později celé zezelenají.To je zatím vše. 3 komentáře:

 1. Jé, tak pěkné listy kiwi má..... my vloni koupili keřík, na jaře vyrašil jeden lístek a uschnul .... tak nic, asi koupim nový:-))
  Rebarboru budem taky letos poprvé trhat:-))
  Ten pokusný záhon vypadá dobře a foliovník máš pěkně obydlenej:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Ajko, od takové zahradnice jako jsi ty pochvala potěší dvojnásob.

   Vymazat
 2. No radost se projít po vaší zahrádce. Budu muset asi vyrazit taky na obhlídku a místo pidišpiona vzít foťák :-) Moc pěkně to u vás vypadá.

  OdpovědětVymazat